piątek, 28 października 2016

Miłość

"Gdyby nie Ty nie wiem jak
Teraz bym żył, gdzie chodził, z kim spał
Może bym był, może nie.
Gdyby nie Ty,
Nie miał bym nic"

~Oddział Zamknięty


Miłość jest najważniejszą siłą i energią jaka panuje na naszym świecie,  tworzy i utrzymuje życie, bez niej by go nie było.

Niektórzy twierdzą, że nie kochają, że miłość nie jest im do niczego potrzebna, nie zdają sobie jednak sprawy, że nie ma człowieka, który nie kocha. Miłość otacza i przenika nas, często jej nie zauważamy, ale to nie znaczy, że jej między nami nie ma. 

Po czym poznać, że kogoś kochamy?
Motylki w brzuchu, często tak określają uczucie ludzie w kimś zakochani. Mówią, że odczuwają gdzieś w sobie jakby latające motyle.
To najczęstsza wymieniana oznaka zakochania, ale jakie są jeszcze?

Miłość przejawia się na wiele sposobów, człowiek kochający dba o obiekt swoich uczuć, troszczy się, myśli jak najczęściej o ukochanej osobie, przejmuje się, martwi oraz czuje potrzebę bycia przy tej osobie.


Czemu tak bardzo chcemy kochać i być kochani?
Nie ma piękniejszego uczucia niż świadomość, że dla kogoś jesteśmy najważniejsi, najwspanialsi itd.
Świadomość ta daje nam radość, jesteśmy z tego faktu szczęśliwi, ponieważ jest ktoś kto będzie z nami na dobre i na złe, wesprze, przytuli i szepnie "Kocham Cię" do ucha :)

Nie tylko bycie kochanym daje szczęście, równie pozytywnie wpływa na nas uczucie jakim obdarzamy daną osobę, gdy jesteśmy z nią czujemy się szczęśliwi, mamy cały swój świat przy sobie, nic nas nie obchodzi poza tą osobą.

Człowiek w końcu jest stworzeniem, które potrzebuje kontaktu i bliskości, taka jego natura. Człowiek nie jest samotnikiem.

Ale czy miłość to tylko bezgraniczne szczęście?
Niestety nie, ponieważ przychodzą chwile kiedy na jakiś czas musimy rozstać się z naszą drugą połówką, wtedy przychodzi tęsknota. Zaczyna brakować nam ukochanej osoby, jej obecności, bliskości, głosu czy jej widoku.


Miłość można porównać do rośliny.
Najpierw jest małym nasionkiem, który odpowiednio pielęgnowany z czasem zaczyna kiełkować, wypuszczać pędy, korzenić się, kwitnąć i wydawać owoce.
Tak samo jest z miłością, trzeba ją pielęgnować by nie zwiędła, lecz wciąż rosła.
Dobrze pielęgnowane przez obie strony uczucie zakorzenia się w nas, tworzy silną podstawę, której nie da się zniszczyć. W końcu dojrzewa, wypuszcza kwiaty i wydaje owoce, którymi są radość i szczęście.

Nie potrafię wyobrazić sobie życia bez miłości, dla mnie szczęście i miłość są sensem życia. W miłości widzę jutrzejszy dzień a w szczęściu widzę swoją przyszłość.
Bez miłości człowiek by się nie narodził i bez niej by nie przeżył :)
4 komentarze:

 1. Naprawdę fajny post . Podziwiam i Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że nie kochają, życie bez drugiej osoby było by bezsensowne, omijając niektóre wyjątki. Ciekawy post :)
  http://kanooshi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Hejka!
  Super blog i zdjęcia!
  Lubię czytać o takich przemyśleniach.
  Można zatrzymać się na chwilę w tym pędzącym świecie i pomyśleć o sobie i o swoich poglądach na pewne sprawy...

  Zapraszam do siebie na bloga :)
  Piszę trochę o sobie, swoim życiu, studiach, zainteresowaniach jak i umieszczam ciekawe zdjęcia.
  Poproszę o opinię czy komentarz! :)

  -> Blog: "Drobnostek świat" :)

  Obs za obs :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłość towarzyszy człowiekowi od zawsze i na zawsze. Nie sposób się bez niej obejść.

  OdpowiedzUsuń